Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Освіта

Історія освіти в селі Зазим'є

Школа в Зазимї за часів панування Російської імперії.

П.І. Клишта у своїй книзі «Село Зазимє на Київщині. Історія.» говорить: «Історія краю розповідає, що в митрополичому селі Зазим’є у 1766 році богослужіння відбувалося у церкві Воскресіння Христового, а при церкві буда школа, в якій жив дяк. Він навчав грамоти сільських дітей… Якщо взяти до уваги, що село належало Київській митрополії з 1569 року, то й шкільна освіта могла розпочатись тут ще нaприкінці XVIXVIIст.

Церковноприходська школа в селі Зазимє працювала досить довго. Проте, на початку 70-х років позаминулого століття виникла потреба відкрити нову школу. Це відбулося 1873 року, коли було створено народну земську школу, в якій навчалося 38 хлопців. Навчання проводилось у приватному будинку. Ця школа не задовольняла освітніх потреб зазимців.» . Тому за допомогою зазимської сільської громади, директора народних училищ, 19 лютого 1879 року відкрито Зазимське однокласне училище, яке перебувало у віданні Міністерства народної освіти, у якому навчалося 79 дітей, а першим вчителем був Андрій Іванович Пусен. У 1986 році в училищі навчалося 143 учні. Навчальний рік починався 15 вересня і закінчувався 15 травня (за старим стилем). Навчання у початковій школі велось безкоштовно. 1905 року в Зазимській школі працювали три класи, в яких нараховувалось 105 учнів. 1900 року завідувачем міністерського училища працював міщанин з Остра Тимофій Олександрович Соколов, вчителювала також його дружина Анна Олександрівна. 1917 року керував школою Володимир Іванович Красковський, його дружина Ніна Йосипівна вчителювала.

Зазимська школа в системі радянської освіти.

У травні 1920 року приміщення Зазимської школи було спалено під час карально-більшовицьких розправ із повсталими селянами. Школою став будинок на розі вулиць Деснянської і Київської (учительський дім). У 1921 році в Зазимї розпочала свою роботу початкова трудова загальноосвітня школа.1924 року конфісковано попівський дім біля озера й віддано під школу. Тут влаштували 4 класні кімнати та вчительську. У 20-х роках у школі навчалося трохи більше 90 учнів. У 1928-1930 роках на кошти селян під керівництвом директора школи Литвина Євмена Григоровича будували школу у центрі села (нині приватні квартири). Теплі спогади у мешканців села залишилися про добру, чуйну людину, спеціаліста високого класу Якова Гнатовича Шквара, який був директором у 1931 – 1937 роках. Під його керівництвом було завершено будівництво школи.

У 1934 році в Україні встановилося три типи загальноосвітньої школи: початкова(чотирирічне навчання), неповна середня (семирічка) та середня (десятирічна). У Зазимї школа стала семирічкою з 1931 року за постановою народного комісаріату освіти УРСР.

У 1952 році за ухвалою Київської обласної Ради семирічну школу в селі Зазимї було перетворено в середню. Перший випуск двох десятих класів відбувся у 1955 році: 75 хлопців та дівчат одержали атестати про середню освіту.

Освіта в Зазимї у добу самостійної України.

1999 року при Зазимській ЗОШ відкрили дитячий садок, а тому школа отримала назву «Зазимський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

Загальноосвітня установа набула статус «Школа-родина». Відпрацьована і впроваджується система тісної співпраці педколективу, сім’ї та всієї громадськості на основі гуманної народної педагогіки, національних звичаїв і традицій.

Зміцнюється навчально-матеріальна база школи. У 2004 році придбано мікроавтобус «Богдан» і організовано щоденне підвезення учнів до школи й додому.

У 2007 році відкрився історико-краєзнавчий музей.

 

Ви тут: Home Освіта